Propozycje zadań na piątek 8 maja

  1. Dzisiaj pora na wykonanie okładki do waszej książeczki. Nie zapomnijcie napisać tytułu i autora. Wszystkie kartki książki połączcie za pomocą wstążeczki (w kartkach robimy otworki za pomocą dziurkacza i przewlekamy wstążeczką). Wasza książka jest gotowa
  2. A teraz poćwiczymy sobie z książką. Przygotujcie książkę i wygodny strój.

Ćwiczenia z elementem skłonu – dziecko maszeruje w rytm bębenka (dwóch drewnianych łyżek), na mocniejszy dźwięk robi skłon do przodu.                                                          

Ćwiczenia z elementem skoku – na podłodze są rozłożone książki, dziecko maszeruje, omijając je. Na sygnał rodzica dziecko przeskakuje obunóż przez książki.   

Ćwiczenia równowagi - dziecko kładzie sobie książkę na głowie i maszeruje tak, aby książka nie spadła.                                                                                                                                                  

Ćwiczenia stóp – dziecko leży na plecach. Na hasło rodzica: Wchodzisz po drabinie – unosi stopy coraz wyżej, naśladując wchodzenie na drabinę. Na hasło: Schodzisz - naśladuje schodzenie z drabiny i opuszcza stopy coraz niżej.                                                          

Ćwiczenia tułowia – dziecko stoi w parze z rodzicem. Rodzic daje polecenie: Podaj książkę w prawo lub Podaj książkę w lewo. Para wykonuje skręt tułowia raz w jedną, raz w drugą stronę.                                                                                                                                           

Ćwiczenia uspokajające – dziecko maszeruje po dywanie, wciąga powietrze nosem i wypuszcza ustami.

  1. Czy wiecie, że można zrobić bańki mydlane, które nie pękają?

https://www.youtube.com/watch?v=5hwCjXFDu8k

  1. Pobawcie się teraz w „Rymowanki”. Rodzic wypowiada po kolei zdania bez zakończenia. Dziecko uzupełnia je wyrazami, które rymują się do pierwszego słowa, np. Myszki zgubiły… (szyszki); Kwiatki zgubiły… (płatki); Żabki noszą… (czapki); Mucha lata koło… (ucha); Pszczoła lata koło… (czoła); Osa lata koło… (nosa); Paczki pakujemy na… (taczki).
  2. Do tej zabawy zaproście wszystkich członków rodziny. Wspólnie wymyślcie bajkę. Można rozpocząć od słów: Bardzo dawno temu… lub: Za górami, za lasami… Kolejna osoba dopowiada następne zdanie. Tak powstanie opowiadanie, które utworzy cała rodzina. UWAGA! Historia może być zupełnie nieprawdziwa, śmieszna. Ważne jest, aby wszyscy słuchali siebie nawzajem.
  3. A na koniec troszeczkę się poruszamy.

https://www.youtube.com/watch?v=BEu1WLjOokY